Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

NURKOWANIE


Nurkowanie to wspaniały sport oraz sposób spędzania czasu. Z każdym rokiem powieksza się grono pasjonatów podwodnych wycieczek. Wielu ludzi twierdzi, iż jest to zajęcie wyłącznie dla profesjonalistów. Prawda jest jednak taka, że każdy może rozpocząć swoją przygodę z akwalungiem - Pojezierze Lubuskie to doskonałe miejsce na takie pierwsze kroki.

Jezioro Niesłysz wskazywane jest jako dobre miejsce do nurkowania. Wprawdzie w sezonie ilość łódek rośnie a woda staje się mniej klarowna to ustanowiona tutaj strefa ciszy sprawia, wyprawy z akwalungiem są tutaj bardzo bezpieczne. Na dnie można spotkać średnie węgorze, dosyć duże szczupaki oraz sporo innych ryb. Zdarza się, że widać dwa - trzy szczupaki na raz. Dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem polecić można klub Dekatlon Diving z bazą nurkową w Niesulicach.

Dla osób, które umieją nurkować większą gratką będzie jednak Jezioro Złoty Potok, które w geologicznej przeszłości było częścia jeziora Niesłysz. Złoty Potok posiada wody o klasie czystości nawet nieco lepszej niż Jezioro Niesulickie. Ze względu na mniejsze wykorzystanie do celów turystycznych obserwuje się tutaj mniejszą degradację podwodnego świata. Pod wodą można podziwiać nie tylko dużą ilość ryb ale również podwodną wyspę i o wiele bogatszą roślinność niż na Niesłyszu. Wprawdzie najgłębsze miejsce ma "tylko" 16 metrów, ale za to klarowność wody oraz mało zamulone dno sprawiają, że miejsce to doskonale nadaje się do uprawiania turystyki podwodnej. W okresie letnim w Pensjonacie Złoty Potok, leżącym tuż nad jeziorem, istnieje możliwość nauki nurkowania pod okiem instruktora. W ośrodku można również wypożyczyć sprzęt do nurkowania.


LOKALIZACJA